אין דבר כזה נומרולוגיה קבלית

נומרולוגיה קבלית

למה אין דבר כזה נומרולוגיה קבלית? מהן ההשלכות של טוהר היהדות על הקישור שבין שתי מילים אלה? ולמה בכל זאת מותר לעסוק בנומרולוגיה של פיתגורס?

במאמר זה ברצוני להוכיח לכם שאין דבר כזה נומרולוגיה קבלית וכל מי שמייחס את הנומרולוגיה של פיתגורס והתאריך הלועזי ליהדות הוא טועה ומטעה.

פיתגורס היה פילוסוף ומתמטיקאי יווני מהמאה השישית לפני הספירה. פיתגורס לא היה יהודי, גם לא בדעות שלו, חיפשתי ולא מצאתי קשר בין המקורות שמהם שאב פיתגורס את ההבנות שלו לגבי המספרים, לבין המקורות היהודיים.

פיתגורס היה פילוסוף גאון והוא מצא קשר אמיתי בין המספרים החד ספרתיים לבין האנרגיות שהן מייצגות, אך כל זה בחזקת "חוכמת הגויים תאמין".

חשוב לציין שמותר לנו ביהדות לקחת מהגויים ידע שלא סותר את היהדות ולהשתמש בו לדברים טובים. כמו למשל השימוש בפירוש המספרים לפי פיתגורס כדי לעזור לאנשים אחרים בבעיות שונות, אך מצד שני אסור לנו לקחת מפיתגורס את כל שאר הדעות שלו שמנוגדות ליהדות.

כאמור פיתגורס לא שאב את הידע שלו מהקבלה, למרות שיכול להיות שהוא קלע באופן לא מודע לכמה פירושים.

תבינו שבקבלה ישנה משמעות עמוקה למספרים, ולא רק לחד ספרתיים. אבל מדובר במשמעות עמוקה בהרבה משל פיתגורס וכיום מעטים המקובלים שיודעים את סודות המספרים על פי הקבלה, ברמה שהם יכולים להשתמש בפירוש שלהם כדי לייעץ לאחרים.

ברור גם, שאין היגיון לקשר בין התאריך הלועזי לקבלה, כולנו יודעים מאיפה הגיע התאריך הלועזי. מצד שני לכל תאריך בעולם, כולל התאריך הלועזי ישנה משמעות. כי כאשר בורא עולם ברא את העולם, הוא תכנן כבר הכל מראש. אבל מלבד התאריך העברי לאף תאריך אחר אין קשר לקבלה.

אגב, ישנם נומרולוגים רבים שמחשבים את התאריך העברי לפי פירושי המספרים של פיתגורס, גם זאת אינה קבלה.

גם חישוב הגימטרייה של השם הפרטי והמלא של האותיות העבריות לפי הפירושים של פיתגורס זאת אינה קבלה. למרות שמדובר בפירושים נכונים אבל שוב בחזקת "חוכמת גויים תאמין".

גם חישוב השם הפרטי עם שם האם או האב בשילוב הפירושים של פיתגורס זאת אינה קבלה. הרבנים הקבליים האמיתיים שמבקשים את השם הפרטי ושם האם, לא עובדים בשיטה של פיתגורס.

בעיקרון פיתגורס מצא שיטה יפה שעובדת על כל השפות ועל התאריך הלועזי (אני לא בטוח שהיא עובדת על התאריך העברי), אבל זאת לא קבלה, לכן אי אפשר לקרוא לנומרולוגיה של פיתגורס נומרולוגיה קבלית.

היהדות נשמרה טהורה במשך אלפי שנים ואנחנו צריכים לשמור עליה ככזאת, ולא להכניס חוכמות גויים שלא מהתורה, ולהפוך אותם כחלק מהתורה.

כיום ישנם נומרולוגיים רבים שמכנים את עצמם נומרולוגיים קבליים (גם אני הייתי כזה בעבר מתוך חוסר הבנה וידע) ומטעים את הציבור היהודי. נכתבו על הטעות הזאת ספרים, נערכו אלפי קורסים ואלפי סרטונים. התוצאה היא עשרות אם לא מאות אלפי יהודים מבולבלים.

אני כותב את המאמר הזה מתוך שליחות ותיקון אישי בלעשות סדר וטיהור בהבדלה שבין היהדות לנומרולוגיה של פיתגורס.

חשוב לציין, לדעת רבנים רבים אין בעיה לעסוק בנומרולוגיה של פיתגורס כדי לעזור לאנשים כל עוד זה לא סותר את היהדות. עצם המילה נומרולוגיה קבלית זו כבר סתירה.

ניתן גם להכניס מהחוכמה של היהדות או כל חוכמה אחרת שלא סותרת את היהדות לתוך הייעוץ הנומרולוגי. אין שום סיבה שאם ישנה יכולת לנומרולוג לעזור לאדם אחר בדרכו שלא יעשה זאת, לפעמים מדובר גם בהצלת נפשות.

לפרטים על ייעוץ נומרולוגי בטלפון יש ללחוץ כאן.

לפרטים על ייעוץ נומרולוגי בפגישה יש ללחוץ כאן.

עידו הלפרין – מס' טל. ישיר: 054-2350096

המאמרים באתר מוגשים להעשרת הידע שלכם והרחבת האופקים שלכם. כמובן שאינם יכולים להוות תחליף לייעוץ נומרולוגי.

(c) כל הזכויות שמורות לעידו הלפרין. העתקה של התוכן בכל צורה שהיא תוביל לתביעה משפטית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Share on facebook
פייסבוק
Share on twitter
טוויטר
Share on whatsapp
וואטסאפ

לחצו לייק לדף הפייסבוק והתעדכנו כל יום במאמרים עם כל סודות הנומרולוגיה

אודות המחבר:

עידו הלפרין

עידו הלפרין

עידו הלפרין חוקר את תורת הנומרולוגיה כבר מעל 16 שנים. בין היתר כותב בעיתונות בנושא הנומרולוגיה, מוכר בעולם הטלוויזיה, עורך קורסים והרצאות, עורך ייעוצים נומרולוגיים אישיים וטלפוניים ומוכר היטב ברשת ובמדיה החברתית וניתן למצוא ברשת מאמרים מקצועיים רבים שכתב.

תגובות:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן