כיצד פשרה יכולה להציל נישואין?

ג', אישה צעירה ומרשימה בת 25 הגיע אלי שלושה חודשים לאחר שהתחתנה. עד הנישואין הזוגיות שלה הייתה מצוינת. הבעיות התחילו מיד לאחר החתונה.

ג' ובעלה כל היום רבו. הריבים היו סביב מי מחליט מה ואף צד לא היה מוכן לוותר. ג' המיואשת פנתה אלי כדי שאתן לה תובנות כיצד להציל את נישואיה הטריים, היא פחדה שאם הריבים האלו לא יפסיקו הנישואין שלה יהרסו.

מבדיקת המפות של ג' ושל בעלה, היה ניתן לראות ברור שגם היא וגם בעלה טיפוסים שאינם אוהבים שאומרים להם מה לעשות ובנוסף שניהם צריכים להיות בשליטה וישר הבנתי שמכאן כל הבעיות.

אצל בעלה של ג', התכונה של הצורך בשליטה היא כל כך חזקה, עד שיהיה לו קשה מאוד לעדן תכונה זאת. מצד שני, ג' אומנם צריכה את השליטה, אך יש בה גם צד נוסף שיודע להתפשר.

הבנתי שכדי להציל את הזוגיות הזאת, ג' צריכה להעצים את הצד שיודע להתפשר ואם היא תעשה זאת יהיה ביכולת שלה ליצור שלום בית. שהסברתי זאת לג', היא אמרה שהיא יודעת על מה אני מדבר, אך חששה מכך שהיא תצטרך להתפשר על כל דבר. הסברתי לה, שלא על כל דבר היא צריכה להתפשר, אלא רק על דברים שהם לא באמת מהותיים.

כששאלתי אותה כמה אחוזים מהריבים שלהם הם על דברים שהם לא באמת עקרוניים, היא ענתה לי שלפחות 90 אחוזים מהריבים הם על שטויות. אז אמרתי לה, את רואה? את יכולה על ידי פשרה להקטין את הרבים שלכם לפחות ב – 90 אחוזים.

בנוגע לריבים המהותיים, הצעתי לה לנסות את דרכי הדיפלומטיה שבהם יש לה כישרון רב וכך לצמצם עוד יותר את הריבים.

בסוף הייעוץ ג' יצאה רגועה, היא ממש הודתה לי ואמרה שעשיתי לה סדר בראש ושהיא יודעת כיצד להתנהל עכשיו בזוגיות ושהיא הרבה יותר אופטימית. אני שמחתי מאוד שהיה ביכולתי לעזור וייחלתי לה הצלחה בהמשך.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן