למה להתגרש היה הצעד הנכון עבורה?

ג, אישה נאה בת 43, נשואה מאז שהייתה בת 21. ג' התחתנה עם הבן זוג הראשון שהיה לה והגבר היחיד שידעה בחייה. מאז הספיקה להביא ארבעה ילדים. כאשר התחתנה היא הייתה מאוהבת, אך במשך השנים הזוגיות הפכה להרגל וג' סבלה מייחס מזלזל ובוגדני מצד בעלה. ג' הגיעה אלי כי הרגישה שהיא צריכה אישור חיצוני לכך שגירושין זה הצעד הנכון עבורה ועבור ילדיה והיא פחדה מאוד מהתגובה שלהם.

מבדיקת המפות של ג' ושל בעלה, הכול הפך לברור עבורי. הסיבה שג' המשיכה במשך שנים רבות להיות בתוך זוגיות שבה היא כל כך סובלת, היא שג' אישה שמוכנה להקריב הכול למען המשפחה שלה עד כדי ויתור על עצמה. בעלה הוא טיפוס עם נטיות בוגדניות, חסר רגישות ועם אגו מנופח. בעוד ג' אישה רגישה וטובת לב. כל עוד הבעל שלה לא יעבוד עבודה מעמיקה על המידות שלו, ג' תמשיך לסבול בתוך הזוגיות, ולא ראיתי במפה של הבעל שום סיבה לכך שפתאום משהו ישתנה באופיו. לכן אין סיבה שג' תמשיך להיות איתו ולסבול.

כשאמרתי את כל הדברים האלו לג' דמעות זלגו בעיניה, היא אמרה לי שכל מה שאמרתי לה כל כך מדויק, תוך כדי שאני רואה בהבעת פניה את הכאב שהיא החזיקה בתוכה במשך שנים. ג' אמרה שזה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה לשמוע. "ומה יהיה עם הילדים?" שאלה אותי, הסברתי לה שהילדים לא רוצים שאמא שלהם תסבול ואם הם לא יבינו עכשיו, אז הם יבינו כאשר יתבגרו.
לפעמים עדיף הורים גרושים, מאשר הורים שהזוגיות שלהם מתוסבכת, תוך כדי שהילדים סופגים את ההתנהגויות של הוריהם.

בנוסף אמרתי לג' שאני רואה במפה שלה פוטנציאל לפרק ב' בחייה תוך שנתיים שלוש שנים מהיום ובזוגיות הבאה היא תדע לבחור את הגבר הנכון עבורה. בסוף הייעוץ ג' יצאה מחוזקת ונחושה לעשות את הצעד שכל כך פחדה ממנו.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן